Залишити відгук про аптекуВсесвітній день зору

Всесвітній день зору (World Sight Day) відзначається у другий четвер жовтня за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Ця дата відзначена в календарі для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору. У проведенні Всесвітнього дня зору беруть участь різні організації, пов'язані з цією проблемою. Цей день є також основною подією глобальної ініціативи з профілактики сліпоти «Бачення 2020: право на зір», створеної ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти.

Сліпота - це нездатність бачити. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, трахеї і захворювання очей у дітей (наприклад, що викликаються дефіцитом вітаміну А). У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, що викликається неконтрольованим діабетом.

За даними Міжнародного агентства з профілактики сліпоти, приблизно 284 мільйони людей мають проблеми із зором, з них 39 мільйонів не бачать зовсім. Хвороби очей вражають понад 19 мільйонів дітей. Близько 80% випадків сліпоти можна було б уникнути в разі своєчасного лікування. В рамках Всесвітнього дня зору проводяться просвітницькі та профілактичні заходи, спрямовані на попередження хвороб очей. У деяких країнах в цей час жителі мають можливість пройти обстеження в офтальмолога. Адже регулярна перевірка зору у фахівця допомагає виявляти можливі проблеми на ранніх стадіях, а отже - вжити своєчасних заходів профілактики і уникнути великих проблем.

Повернутись