Залишити відгук про аптекуВесняна алергія

Весна — в когось вона асоціюється з чимось прекрасним і мріями про відпустку. Але багато людей зовсім не люблять цю прекрасну пору року. Коли цвітуть тополя, в’яз, дуб, ясен та інші дерева і рослини, їхнє життя перетворюється на суцільну муку. Яка там мрія, коли з очей постійно течуть сльози, заклало ніс і нестерпно свербить у горлі...

Найпоширенішою навесні є алергія на цвітіння дерев. У першій половині літа цвітуть злаки, у серпні — інші трави. Тому у бідолашних алергіків ще все попереду.
Найчастіше цвітіння рослин провокує розвиток алергічного риніту та кон’юнктивіту. 
 

Алергічний риніт
Алергічний риніт — це запалення слизової оболонки порожнини носа, що характеризується одним чи більше симптомами: закладеність носа, ринорея, чхання, свербіння носоглотки. 
Алергічний риніт у структурі алергічних захворювань посідає одне з перших місць і є глобальною проблемою сфери охорони здоров’я. Це зумовлено широкою розповсюдженістю недуги, адже на неї хворіє 20–40% населення. Окрім того, що хвороба несе певні загрози самому хворому — значне зниження якості життя, ймовірні ускладнення (найбільш небезпечне — зміна алергічного риніту на бронхіальну астму), вона спричиняє й відчутні економічні збитки державі.
Алергічний риніт поділяється на сезонний (пилковий) і цілорічний (побутовий, епідермальний, грибковий). 
Основними алергенами, що викликають цілорічний алергічний риніт, вважаються кліщі домашнього пилу, плісняві гриби, продукти життє­діяльності тарганів, продукти життєдіяльності та вовна свійських тварин, гризунів, професійні або харчові алергени.
 

Кон’юнктивіт
Алергічний кон'юнктивіт — це нетипова реакція слизової оболонки очей запального характеру на дію тих чи інших подразників. Проявляється він такими симптомами як свербіж і печіння слизової оболонки внутрішніх поверхонь повік, з'являється світлобоязнь, набряк, сльозотеча.
Сезонний алергічний кон'юнктивіт викликається пилковими алергенами під час цвітіння трав, дерев, злакових. У деяких хворих він загострюється навесні (кінець квітня–травень), у інших — влітку (на початку червня — наприкінці липня), а ще в декого — у міжсезоння (в кінці липня–середині вересня), що збігається з цвітінням дерев, лугових трав і бур'янів. Алергічний кон’юнктивіт відмічають приблизно у 15% населення.
Після діагностування захворювання за допомогою шкірних алергопроб або лабораторними методами призначають лікування, ефективність якого залежить від точності виявлення алергену чи групи алергенів.
Лікування алергічного кон'юнк­тивіту, як і будь-якої іншої алергії, базується на трьох принципах: це усунення алергену, імунотерапія і позбавлення симптомів за допомогою лікарських засобів. Перед застосуванням препаратів проти алергії неодмінно порадьтеся з лікарем.

Повернутись