Залишити відгук про аптекуТехнології врятують світ.

Друк органів на 3D-принтері стає все більш популярним методом для порятунку людських життів. Це значно полегшує роботу хірургів і сприяє одужанню хворих.

Австралійський нейрохірург Ральф Моббс довів, що імпланти, надруковані на 3D-принтері, ідеально підходять пацієнтам з деякими діагнозами.

Нейрохірург в кінці минулого року зустрів свого пацієнта в госпіталі Принца Уельського в Сіднеї. 60-річний чоловік страждав від форми раку, відомої під назвою хордома.

Пухлина була розташована у важкодоступному для операції місці. "Зверху на шиї є два хребця, що беруть участь в нахилах і обертах голови. Там була пухлина", - розповів лікар.

Без лікування, пухлина повільно стиснула б стовбур головного мозку і спинного мозку, викликаючи параліч рук і ніг.

"Це жахливий спосіб померти", - додав лікар.

Раніше медики намагалися видаляти такі пухлини. Якщо лікарі планують відтворити ділянку хребта, вони повинні взяти кістки з іншої частини тіла, але вкрай важко знайти потрібний матеріал.

Саме тому лікар Моббс вирішив вдатися до друку на 3D-принтері.

"Я подумав, що це неймовірна можливість. Пацієнту можна вживити надруковану, підібрану частину тіла, щоб ефект від операції був набагато кращим, ніж з тими" трюками ", які були в нашому арсеналі раніше".

Щоб створити потрібні хребці, нейрохірург звернувся до австралійського виробника медичних товарів - компанії Anatomics. Там надрукували не тільки титановий імплант, а й відтворили анатомію хребта пацієнта на 3D моделях, тому лікар зміг потренуватися перед операцією.

У розвинених країнах хірурги використовують 3D-імпланти вже кілька років. Але ця операція стала першою, в ході якої людині замінили надрухомі шийні хребці.

"Коли є можливість надрукувати імплант, який буде підходити пацієнтові ідеально, та ще й прорепетирувати операцію ... це чисте задоволення.

Лікар упевнений, що застосування 3D-принтерів в медицині буде стрімко рости. Він назвав технологію "наступною великою хвилею".

Операція тривала 15 годин. Відновлення пацієнта проходить добре, хоча є певні негативні наслідки з ковтанням, адже оперували хворого через ротову порожнину.

"Як на мене, Святий Грааль медицини - це виробництво кісток, органів і тканин, щоб відновлювати функції організму і рятувати життя".

Австралійський нейрохірург не дуже задоволений надрукованими імплантами з титану. Наступним кроком, за його словами, повинен стати друк 3D-замінників з матеріалів, вирощених з клітин самої людини.

Спеціаліст передбачає, що це справа не такого вже й далекого майбутнього. Людству треба ще вирішити всі юридичні, технічні вимоги та етичні сторони технології.

Повернутись