Залишити відгук про аптеку10 найкращих продуктів для сну

 

Вишня - один з небагатьох продуктів, які містять мелатонін. Ця речовина допомагає контролювати внутрішній годинник нашого організму. Згідно з дослідженнями, якщо пити терпкий сік вишні, то він трохи покращує тривалість і якість сну у дорослих людей, які страждають хронічними розладами сну. (Мандрівники часто беруть мелатонін-місткі препарати для подолання порушень сну через різницю в часі).

Молоко

Напевно, кожен з нас пам'ятає, як в дитинстві батьки давали на ніч склянку теплого молока, коли ми не могли заснути. І це не просто бабусині плітки. Молоко містить амінокислоту, триптофан, з якої виробляється серотонін (гормон щастя), і з якого виробляють мелатонін (гормон спокою).

Збагачені зернові каші

Вуглеводи хороші для засипання, однак не варто налягати на печиво перед відправкою в ліжко (і в будь-який інший час дня теж). Краще з'їжте чашечку каші або цільнозернових пластівців, які містять «хороші» або «складні» вуглеводи. Додайте до них молока і отримаєте подвійний підсилювач сну.

Жасминовий рис

Також містить триптофан, який сприяє виробленню мелатоніну і серотоніну. Вживання цього рису за 4 години до сну сприяє поступовому вивільненню глюкози в кров, що наполовину скорочує час, необхідний для засипання.

Банани

Банани допомагають сну, тому що містять природні речовини, що розслаблюють м'язову тканину - магній і калій. Також в них є вуглеводи, які сприяють засипанню. Банани взагалі корисні для здоров'я: калій необхідний для підтримки серцево-судинної системи і когнітивних функцій.

Солодка картопля

Солодка картопля - мрія для любителів поспати. У ньому містяться не тільки складні вуглеводи, які сприяють засипанню, але і розслабляючий для м’язів калій. Хорошим джерелом калію також є звичайна картопля, запечена в шкірці, місяцеподібна квасоля і папайя.

Індичка

Як і молоко, індичка містить триптофан. Однак при складній формі безсоння навряд чи молоко і індичка допоможуть вам. Або доведеться вжити неймовірну кількість цих продуктів.

Чай з валеріани

За результатами досліджень, корінь валеріани прискорює процес відходу до сну і збільшує тривалість сну. Крім того, валеріана не містить кофеїну, як звичайний чай, а розслабляє і викликає дрімоту.

Грецькі горіхи

Волоські горіхи і кешью в великих кількостях містять триптофан, а також мелатонін. З'їжте ввечері жменьку горіхів або посипте ними салат з овочів.

Шпинат

Шпинат багатий триптофаном і вітаміном В6, який допомагає триптофану краще засвоюватися. Також не забудьте до горіхів в салат додати і цю чудо-зелень.

Повернутись