Залишити відгук про аптекуОзнаки того, що Ви п’єте мало води

Ми щодня втрачаємо воду в процесі життєдіяльності організму, ось чому так важливо пити багато рідини.

 

Про те, що необхідно пити воду близько 6-8 склянок на день, ми чуємо майже на кожному кроці, тільки чомусь не всі дотримуються цього корисного правилом. Чоловікам слід пити 3 літри в день (12 чашок), жінкам 2,2 літра (9 чашок), щоб всі органи правильно функціонували. В іншому випадку можна отримати легку дегідратацію організму, симптомами якої є:

 

1. Ви часто відчуваєте сухість шкіри, а зморшки стають більш яскраво вираженими

 

Багато жінок бореться з сухістю і старінням шкіри за допомогою дорогих кремів і сироваток. Але перед тим, як витрачати гроші та засоби для зволоження шкіри, спробуйте збільшити споживання води. Саме через нестачу рідини в організмі шкіра стає дуже сухою, іноді з'являються роздратування, свербіння, лущення, запалення і велика чутливість. Оскільки клітини втрачають вологу, то прискорюється процес утворення зморшок, що призводить до швидкого старіння. Кращим зволожувачем для шкіри завжди залишається вода.

 

2. Ви часто відчуваєте голод і набираєте зайву вагу

 

Іноді наш організм може плутати відчуття голоду і спраги. Такий недолік, на жаль, є в роботі гіпоталамуса, який може викликати голод у відповідь на спрагу. Тому замість склянки води, ви можете споживати додаткові непотрібні калорії з їжею, які призводять до надмірної ваги. Тим людям, які намагаються схуднути або просто стежать за своєю вагою, рекомендується при відчутті голоду випити склянку води і почекати 10-15 хвилин. Якщо після цього ви як і раніше хочете їсти, то ви дійсно голодні, можете їсти. А якщо ні, то ви уникли споживання зайвих калорій.

 

3. Ви часто відчуваєте спрагу і сухість у роті

 

Жага - це найголовніша ознака зневоднення. Сухість у роті означає, що слизових оболонок в організмі потрібне термінове зволоження. Пийте якомога частіше воду протягом усього дня.

 

4. Ви часто страждаєте від головного болю

 

Якщо ви не п'єте достатньо води, ваше тіло буде намагатися зберегти і абсорбувати воду з усіх ваших тканин, щоб компенсувати недолік споживаної рідини. В результаті ваша мозкова тканина втрачає частину своєї вологи і стискається, відсторонюючись від черепа. Так активуються больові рецептори, в результаті чого ви відчуваєте головний біль. Також від нестачі води кров постачає недостатньо кисню в клітини мозку, це призводить до розширення кровоносних судин, що в свою чергу веде до набряків і запалень, які посилюють больові відчуття.

 

5. Ви часто перебуваєте в стані втоми

 

Деякі дослідження довели, що легке зневоднення може викликати втому і знизити життєву енергію людини. При недостатній кількості рідини в організмі зменшується об'єм крові, серце починає важче працювати, оскільки йому необхідно більше зусиль для транспортування кисню і поживних речовин по всьому організму. Тому при втомі краще випийте склянку води, ніж чашку кави, яка ще більше вас обезводнить.

 

Також не забувайте, що кава, чай, газовані напої, соки та інші напої не замінюють воду.

Повернутись