Чим корисна соя, розповідати можна довго. По-перше, в продукті міститься багато різних мінеральних елементів, необхідних для нормальної роботи людського організму. Це, наприклад, калій і кальцій, магній і фосфор, натрій і залізо. Їх в сої в сім разів більше, ніж у пшеничному хлібі. По-друге, завдяки вітамінам В, Е і D соя може перешкоджати старінню, а завдяки ненасиченим жирним кислотам - служити бар'єром для зростання ракових клітин.
Безперечна користь сої і в тому, що вживаючи її в їжу людина не буде схильна до алергії, не захворіє остеопорозом , ожирінням , ішемією. Велика кількість цукрів у складі продукту (стахіози, раффінози) використовується як джерело поживних речовин біфідобактеріями. Чим більше біфідобактерій в організмі, тим менший ризик захворіти онкозахворюваннями, дисбактеріозом , тим менше шкідливих бактерій в організмі, а значить, більша тривалість життя.
Холін і лецитин, що містяться в сої, беруть участь у відновленні мозкових клітин нервової тканини. Саме на них покладено відповідальність за такі функції, як планування, навчання, мислення, пам'ять, концентрація, рухова активність і т. д.
Втім, цим корисні властивості сої не обмежуються. Із цієї рослини готують соєве м'ясо, користь якого для організму мала. У ньому немає холестерину, гормонів, адреналіну. Воно легше засвоюється. Його можна сміливо вживати людям, що страждають ожирінням, без ризику набрати додаткові кілограми.
Корисні властивості має і так зване соєве молоко. Цей солодкуватий напій не містить лактози, яка може викликати алергію або діатез у дітей . Його рекомендують при гастритах і виразках, тому що від такого молока шлункового соку виділяється менше, ніж від коров'ячого.
У той же час науковими дослідженнями доведено, що соя не так вже й безпечна для здоров'я - певний шкоду цей продукт теж може заподіяти. Вживання його в надмірній кількості нерідко служить поштовхом до виникнення недостатності функції щитовидної залози, зупинки росту у дітей, гормональних збоїв (останнє особливо небезпечно майбутнім мамам). Крім цього, шкода сої - у здатності спровокувати риніт , астму , діарею, екзему , коліт, дерматит, кропив'янку та інші захворювання, зашкодити нормальній роботі нирок.
Повернутись