Залишити відгук про аптекуДесять факторів, які прискорюють старіння серця!

Експерти розповіли про звички людини, які призводять до прискореного старіння серця

А це, в свою чергу, підвищує ризик серцево-судинних захворювань і передчасної смерті.

1. Неправильне харчування.

Світ переживає бум індустрії фастфуду і нездорових продуктів, що призводить до переїдання, дефіциту корисних речовин на зразок вітамінів і мінералів і епідемії ожиріння. Все це швидко старить наші серця.

2. Сидячий спосіб життя.

Широко відомий фактор ризику, але мало хто розраховував, наскільки сильно він прискорює старіння серця. Наприклад, якщо ви поглинаєте сендвіч зі свининою, сидячи за столом в офісі, то це становить навантаження приблизно в 700 калорій, для спалювання яких потрібно неспішно бігти 4 години.

3. Куріння.

Ще один потужний фактор старіння серця. Кількість курців, які страждають від хвороби серця, стає дедалі більше. Особливо погано те, що збільшується кількість жінок, що палять. Після відмови від куріння організму потрібно 10 років, щоб позбутися від усієї шкоди і токсинів.

4. Зловживання спиртним.

Келих вина містить достатню кількість флавоноїдів для того, щоб піти на користь серцю. Але надлишок алкоголю збільшує ритм серцебиття і завдає шкоди всьому здоров'ю в цілому.

5. Хропіння.

Непрямий фактор ризику хвороби серця, так як люди, які хропуть, частіше схильні до атеросклерозу, у них також знижується приплив крові до мозку.

6. Надлишок навантажень.

Спорт дуже корисний для серця, але різкі, раптові спалахи фізичних навантажень бувають небезпечні. Не можна починати бігати з великою швидкістю відразу, якщо не розім'ятися і не підготувати організм. Перенапруження надриває серце і прискорює його старіння, викликаючи невеликі закупорки артерій.

7. Стрес.

Стрес побічно збільшує ризик хвороб серця, підвищуючи ритм серцебиття. Через це людина стає фізично менш активною і схильною до переїдання.

8. Самотність.

Якщо ви любите самотність і нормально її переносити, то це добре. В іншому випадку цей стан вкрай негативно впливає на весь організм і серце зокрема.

9. Погана гігієна порожнини рота.

Вона може призводити до хвороби ясен або періодонтиту через скупчування нальоту. А коли це відбувається, бактерії потрапляють в кровотік і прикріплюються до кровоносних судин, що формує тромби. Все це сприяє підвищенню артеріального тиску і ризику хвороби серця.

10. Неуважність до симптомів.

Це найгірше, що ми можемо зробити зі своїм серцем. Уважно ставтеся до власного здоров'я, не забувайте відвідувати лікарів і перевірятися. Проходьте через диспансеризацію після 50 років кожні два-три роки.

Повернутись