Залишити відгук про аптекуБуряк знижує тиск

Хороші новини для гіпертоніків: стакан бурякового соку може значно знизити артеріальний тиск, впевнені британські дослідники.

Дослідники з Бартса (Barts) спільно з колегами з Лондонської школи медицини і стоматології (London School of Medicine and Dentistry) вивчали вплив буряка на показники артеріального тиску протягом багатьох років. Доза соку буряка в 250 мл здатна швидко скоротити високі показники артеріального тиску - в середньому на 10 мм ртутного стовпчика (мм рт.ст.). Найбільш виражений гіпотензивний ефект настає після 5 годин і триває протягом доби.

Вчені пояснюють це тим, що нітрати, що містяться в буряку, розширюють кровоносні судини: "Ми були здивовані тим, як мало нітратів потрібно, щоб отримати настільки істотний ефект. Нітрати знаходяться, природно, в грунті, де вони поглинаються через коріння коренеплодів і зберігаються в овочах. Ми сподіваємося, що збільшення споживання овочів з високим вмістом нітратів - це перш за все зелені листові овочі або буряк - стане доступним методом профілактики серцево-судинних захворювань ". Це дуже важливо, тому що при відсутності лікування гіпертонія підвищує ризик серцевого нападу або інсульту.

Повернутись